KURUMSAL

BAŞARAN POLİÜRETAN | 1990’dan Günümüze

 

 

BAŞARAN POLİÜRETAN

1990 yılında  POLİÜRETAN spor direksiyon  üretimi ile bu sektöre adım atmıştır. Bugün itibari ile mobilya,otomotiv, medikal ve lunapark sektörüne poliüretan parçalar üretmektedir. Poliol, izosiyanit bileşenlerinden oluşan poliüretan esnek ve dayanaklı yapısı nedeniyle izolasyon, otomotiv, medikal, mobilya gibi çok geniş  ve farklı sektörlerde kendine kullanım alanı bulan bir kimyasaldır.

Kullanmakta  olduğumuz  poliüretan  köpükler  kullanılan  POLİOL  SİSTEM  ve İZOSİYANATIN  özelliklerine  bağlı olarak; Sert (rigid), yarı sert ( integral-elastomer ) ve esnek (sünger) yapıda olur. Köpük oluşumu kimyasal olarak aynı olsa bile, köpük özellikleri farklı olduğu için kullanım alanlarıda farklıdır.

Kullandığımız poliüretan hammaddeleri;

· ISO 9001 ve ISO 14001  belgelidir.
· Çevreye zarar verici CFC’leri içermemektedir..
· MVSS-302 yanmazlık normuna uygun, yanmaz maddelerdir.

BAŞARAN POLİÜRETAN | 1990’dan Günümüze

 

 

MİSYONUMUZ

Otomotiv iç giydirme parçalarında lider bir marka olarak, ihracatını arttıran,sıfır hata ile çalışarak müşteri ve ortaklarının beklentilerini çevreye zarar vermeden karşılayan ve insan kaynaklarını yücelten bir kurum olmak.

 

VİZYONUMUZ

Otomotiv iç ve dış giydirme parçalarında müşterilerimizin beklentilerini öngörerek stratejik planlama yapmak. Değişime açık, yenilikçi, başarıyı teşvik eden, üstün iş ahlakı ve dürüstlük ilkelerini esas alan çalışma düzenimizi sürekli iyileştirmek. Yalın yönetim ve yalın üretim metotlarını sürekli gelişen bir kurumsal yapı içinde uygulayarak büyümek. Ürünlerimizde yerli malzeme oranını arttırmak amacıyla yan sanayimizle işbirliği içerisinde olmaya devam etmek. Çevreye ve doğaya zarar vermemek ve ISO 14001’in gereklerini gerçekleştirmek. Uyum içinde çalışan, mutlu insanlarla hedefe ulaşmak için bir taraftan kurumsallaşmanın gereklerini uygulamak ama bir taraftan da bizi biz yapan kimlikten ödün vermemek. Sıfır hata ilkesinden hiçbir zaman ödün vermemek. Ciromuzun en az %25’ini ihracatla sağlamak ve her yıl ciromuzun %5-10’unu yatırıma, %3-5’ini AR-GE harcamalarına ayırmak. Otomotiv yan sanayisinde rakipleri tarafından takip edilen bir lider olmak için yenilikçiliği ve sürekli iyileştirmeyi ilke edinmek

BAŞARAN POLİÜRETAN | 1990’dan Günümüze

 

 

KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

Yenilikçilik, değişime açıklık,
İş ahlakı, dürüstlük,
Çevreye saygı,
Yalın yönetim,
Etkin ve doğru kurumsallaşma,
Ekip çalışması,
Çalışkanlık ve başarı,
Verimlilik,
Yerlileştirme,
Yalın üretim,
Çalışan memnuniyeti ve sadakatine önem,
Ortakların memnuniyeti